ORTAĞIMIZIN YANINDAYIZ

ORTAĞIMIZIN YANINDAYIZ

Üretici ortaklarımızın ürünlerinin en iyi şekilde değerlendirilmesi ve finansal sıkıntılarında kolaylık sağlanması için yoğun çaba harcıyoruz.

Çukobirlik’in değerli ortakları,
 
         Başımızı şöyle kaldırıp etrafımızdaki uçsuz bucaksız ovalara, dağlara, kırlara, bayırlara baktığımızda baharın etkilerini hemen fark ememiz, insanı cezbeden ve yeşilin her tonunun ağırlıklı olduğu renk cümbüşünü görmemiz mümkün…
 
         Tabi biz çiftçiler için nazlı nazlı boy salan ekili alanlara, doğanın tertemiz havasını içimize derin derin, sindirerek çekip bakmanın keyfi bir başka oluyor. Tabiatın muhteşem tablosu, bizleri zaman zaman bizden alıp götürse de, aklımızın bir yanı hep “Gelecek kaygısı” taşıyor ...
 
Binbir zahmetle yetiştirdiğimiz ürünlerin “Nasıl değerlendirileceği”, “Emeğimizin karşılığını alıp alamayacağımız” şeklindeki düşünceler zihnimizde peş peşe sıralanıyor… Üreticimizin kendisini bunlardan soyutlama şansı yok. Çünkü hayatın gerçeği bu… Derken, günler, aylar, yıllar bu döngü içerisinde geçip gidiyor…
 
Çiftçimizin, yetiştirdiği tüm ürünlerde alın terlerinin karşılığını almasını, her yeni dönemin bir önceki sezona göre daha iyi olmasını temenni ediyorum.
 
Bu noktada Çukobirlik yönetimi olarak bir yandan yeni kampanya döneminde ortak üreticilerimizin ürünlerini en iyi şekilde değerlendirme çabalarımızı ve hazırlıklarımızı yoğun şekilde sürdürürken, bir yandan da finansal konularda onları rahatlatacak, yüklerini hafifletecek çalışmalar yaptığımızı belirtmek istiyorum.
 
Nedir bu çalışmalar?
 
Yönetim kurulumuz öncelikle kuruma borcu olan üretici ortakların 31 Temmuz 2013 tarihine kadar ödemede bulunmaları halinde, tahakkuk edecek faiz tutarından % 50 oranında indirim yapılması yolunda karar aldı. Kuruma bir şekilde borcu bulunanların bu önemli imkandan yararlanmaları menfaatelerine olacaktır. “Destekleme primleri” Ziraat Bankası tarafından bloke edilen ortaklarımızın da, % 50 faiz indiriminden yararlanması için Çukobirlik Kooperatif İlişkileri Müdürlüğü’ne başvurmaları gerekiyor.
 
Bu arada, bankacılık ve kredi kartı hizmetlerini güvenilir şekilde alabilmeleri, finansman sıkıntılarını aşabilmeleri için Türk Ekonomi Bankası A.Ş. (TEB) ile ortak üreticilerimizin yararlanacağı “Harman Kart” konusunda sözleşme imzaladık.
Ayrıca; Denizbank yöneticileriyle yaptığımız görüşme sonucu; ortaklarımıza, söz konusu bankanın Üretici Kartı ile kurumdan yaptıkları emtia alımlarında uygulanan %18’lik faiz oranının, %12’ye indirilmesini sağladık.
Çukobirlik yönetimi olarak ortaklarımıza hizmet çabamızı sürdürdüğümüzü belirtir, bereketli ve bol kazançlı günler dilerim.
Saygılarımla,
 

08 Nisan 2013, Pazartesi
Okunma: 5582
Ekleyen: Basın Müşavirliği
 
  Başkanımızın Diğer Mesajları
ÇUKOBİRLİK
DAHA DİNAMİK BİR ÇUKOBİRLİK
ÜLKEMİZDE GDO’YA İHTİYAÇ VAR MI?
BİRLİKLER VE DİYALOG
PAMUKTAN VAZGEÇEMEYİZ
KOOPERATİFÇİLİĞİN ÖNEMİ