GAZİPAŞA TARIM FUARI AÇILDI

GAZİPAŞA TARIM FUARI AÇILDI

Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde tarım sektöründen 73 firmanın stant açtığı 9.Gazipaşa Tarım Fuarı açıldı. Büyük ilgi gören fuar, ziyaretçilerin akınına uğradı.

          Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde tarım sektöründen 73 firmanın stant açtığı 9.Gazipaşa Tarım Fuarı açıldı. Fuarın açılışına Antalya Milletvekili Gürkut Acar, Alanya Kaymakamı Erhan Özdemir, Gazipaşa Kaymakamı Muhittin Pamuk, Belediye Başkanı Cemburak Özgenç, Gazipaşa Tarım Kültür Turizm Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Hüsnü Doğan, Gazipaşa Ziraat Odası Başkanı Mustafa Cılız ile çok sayıda çiftçi ve vatandaş katıldı.
 
          Törende konuşan Antalya Milletvekili Gürkut Acar Türkiye'nin 2.5-3 milyar dolarlık yaş sebze meyve ihracatı yaptığını söyledi. Acar, bu payda Antalya'nın payının büyük olduğunu dile getirerek, "Türkiye bu potansiyeli kat ve kat artırabilir. Ama tarım politikaları nedeniyle Türkiye üretemez hale getiriliyor. Bugün Türkiye saman ithal ediyor" dedi. Fuarların Türkiye'nin potansiyelini harekete geçirilmesine ciddi katkılar sağladığını aktaran Acar, Gazipaşa'da ki fuarın Türkiye'nin potansiyeline ciddi katkılar sağladığını kaydetti.
 
         Kaymakam Pamuk ise, 12 ay tarımın yapılabildiği Gazipaşa'da tarımın vazgeçilmez olduğunu söyledi.2014 yılında faaliyete geçecek olan Gökçeler Barajı'nın ilçenin tarım potansiyelini artıracağını dile getiren Pamuk, "Bu yıl dokuzuncusunun düzenlediğimiz tarım fuarının önemi daha da artmıştır. Kurumlar arası işbirliğinin hayata geçirilmesinde önemli bir gösterge olarak gördüğüm Gazipaşa Tarım Fuarı'nda emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum" dedi.

          Açılış töreninde konuşan Gazipaşa Belediye Başkanı Cemburak Özgenç ise, “Gazipaşa tarım fuarının 9’uncusunu düzenliyor. Gazipaşa uzun yıllardan beri eğitim alanında kendini göstermiş olsa da hem turizmde hem de tarımda kendini tanıtamamış bir ilçe. Her iki parametrede de gerek Gökçeler Barajı, D-400 Karayolu’nun yapımı, Havalimanının uluslar arası uçuşlara açılması ve imar planının onaylanıyor olması 2013 yılının çok iyi geçeceğini gösteriyor. Yıllardır söylenen ‘Gazipaşa gelişecek’ söylemini artık büyük bir rahatlıkla söyleyebiliriz” şeklinde konuştu.

          Konuşmaların ardından protokol üyeleri fuarın açılış kurdelesini kesti. Fuarı gezen protokol üyeleri stant yetkililerinden ürünleri hakkında bilgi aldı. Fuar 27 Nisan tarihine kadar açık kalacak.

25 Nisan 2013, Perşembe
Okunma: 6428
Ekleyen: Basın Müşavirliği
 
  Diğer Haberler
Türkiye Kooperatifler Fuarı 5-6-7-8 Aralık'ta ATO Congresium'da Gerçekleşecek
Beyaz Altın'ın En Büyük Deposu Kuruluyor
Söke Ovası’nda Pamuk Ekimine Yağmur Darbesi
Dış piyasa yorumları (13 Mayıs 2013)
Yeterlilik Derecesi En Yüksek Ürün Buğday
Yeni gelir kaynağı: Portakal çiçeği
ÇOBAN OKULU AÇILACAK
Pamukta Erken Dönem Zararlılarına Dikkat
AYÇİÇEĞİNDE ORABANŞ PARAZİTİ'NE DİKKAT
Nisan yağmurları buğday rekoltesini artıracak
En Karlı, En Ucuz Tarım Yatırımı
Pamuğu Çok Hafife Aldık
2013 YILINDA YAPILACAK TARIMSAL DESTEKLEMELERE İLİŞKİN KARAR AÇIKLANDI
Beyaz Sineğe Karşı Avcı Böcek
Türk Tarımı Uydudan Takip Ediliyor
Tarımsal Mazotta Ötv’nin Kaldırılması Talebi‎
PAMUK, ARTIK ELEKTRONİK ÜRÜN
İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİM SEMİNERİ
Türkiye Tarım’da Avrupa’nın Zirvesinde
Adana’da tasarruflu suyla yüzde 50 verim artışı
Türk Tarımı Ar-Ge ile 2023 yılında 40 Milyar dolar İhracata Ulaşacak
11 Mart 2013 Tarihli Pamuk Piyasa Yorumları
Ayçiçeğinde Orabanş ile Mücadele
ADANA'YA TARIM MÜZESİ
YÖNETİMDEN KOOPERATİF ZİYARETLERİ
BETTER COTTON İÇİN ONAY ALINDI
ATB HEYETİ ÇUKOBİRLİK TE
TÜRK TOHUMCULUĞU YERLİ OLMA YOLUNDA
PAMUKÇUNUN SON ŞANSI ...