İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİM SEMİNERİ

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİM SEMİNERİ

Seminer; işyerinde sağlıklı ve güvenli bir ortamı temin etmek, iş kazalarını ve meslek hastalıklarını azaltmak ve ilgili yasa hakkında bilgi vermek amacıyla düzenlendi.

4857 sayılı Kanunu’nun 77.maddesi kapsamında Çukobirlik’te düzenlenen “İş sağlığı ve güvenliği eğitimi” seminerinde, kurum çalışanlarına; iş kazaları ve meslek hastalıklarından korunmaya yönelik önlemler anlatıldı, bu konuda yapılması gerekenler hakkında ayrıntılı bilgi verildi.
İş Güvenliği Uzmanı Esra Ezmen Ellialtıoğlu tarafından Çukobirlik Genel Müdürlüğü toplantı salonunda verilen seminere Çukobirlik Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Durmuş Çakıcı, birim müdürleri ve kurum çalışanları katıldı. Eğitim seminerinde esas hedefin;  katılımcılarda Temel İş Sağlığı ve İş Güvenliği bilincinin geliştirilmesi ve yeni çıkan 6331 sayılı Kanun'un zorunluluklarının ortadan kaldırılması olduğunu kaydeden Ellialtıoğlu, “Eğitimin amacı, işyerlerinde sağlıklı ve güvenli bir ortamı temin etmek, iş kazalarını ve meslek hastalıklarını azaltmak, çalışanları yasal hak ve sorumlulukları konusunda bilgilendirmek, onların karşı karşıya bulundukları mesleki riskler ile bu risklere karşı almaları gereken tedbirleri öğretmek,  iş sağlığı ve güvenliği bilinci oluşturarak bu alanda uygun davranış kazandırmaktır” dedi.
İş Güvenliği Uzmanı Esra Ezmen Ellialtıoğlu daha sonra,  “Genel iş sağlığı ve güvenliği kuralları, iş kazaları ve meslek hastalıkların sebepleri ve işyerindeki riskler, kaza, yaralanma ve hastalıktan korunma prensipleri ve korunma tekniklerinin uygulanması, iş ekipmanlarının güvenli kullanımı, çalışanların yasal hak ve sorumlulukları, yasal mevzuat, işyerinde güvenli ortam ve sistemleri kurma, kişisel koruyucu alet kullanımı, ekranlı ekipmanlarla çalışma, uyarı işaretleri, kimyasal, fiziksel ve biyolojik maddelerle ortaya çıkan riskler, temizlik ve düzen, yangın olayı ve yangından korunma, termal konfor şartları, ergonomi, elektrik, tehlikeleri, riskleri ve önlemleri” konularında bilgiler verdi.
Seminer sonrasında katılımcılar için bir de sınav yapıldı. Sınavda başarılı olanlara “İş sağlığı ve güvenliği” sertifikası verileceği kaydedildi.


21 Mart 2013, Perşembe
Okunma: 5998
Ekleyen: Basın Müşavirliği
 
  Diğer Haberler
Türkiye Kooperatifler Fuarı 5-6-7-8 Aralık'ta ATO Congresium'da Gerçekleşecek
Beyaz Altın'ın En Büyük Deposu Kuruluyor
Söke Ovası’nda Pamuk Ekimine Yağmur Darbesi
Dış piyasa yorumları (13 Mayıs 2013)
Yeterlilik Derecesi En Yüksek Ürün Buğday
Yeni gelir kaynağı: Portakal çiçeği
ÇOBAN OKULU AÇILACAK
Pamukta Erken Dönem Zararlılarına Dikkat
AYÇİÇEĞİNDE ORABANŞ PARAZİTİ'NE DİKKAT
GAZİPAŞA TARIM FUARI AÇILDI
Nisan yağmurları buğday rekoltesini artıracak
En Karlı, En Ucuz Tarım Yatırımı
Pamuğu Çok Hafife Aldık
2013 YILINDA YAPILACAK TARIMSAL DESTEKLEMELERE İLİŞKİN KARAR AÇIKLANDI
Beyaz Sineğe Karşı Avcı Böcek
Türk Tarımı Uydudan Takip Ediliyor
Tarımsal Mazotta Ötv’nin Kaldırılması Talebi‎
PAMUK, ARTIK ELEKTRONİK ÜRÜN
Türkiye Tarım’da Avrupa’nın Zirvesinde
Adana’da tasarruflu suyla yüzde 50 verim artışı
Türk Tarımı Ar-Ge ile 2023 yılında 40 Milyar dolar İhracata Ulaşacak
11 Mart 2013 Tarihli Pamuk Piyasa Yorumları
Ayçiçeğinde Orabanş ile Mücadele
ADANA'YA TARIM MÜZESİ
YÖNETİMDEN KOOPERATİF ZİYARETLERİ
BETTER COTTON İÇİN ONAY ALINDI
ATB HEYETİ ÇUKOBİRLİK TE
TÜRK TOHUMCULUĞU YERLİ OLMA YOLUNDA
PAMUKÇUNUN SON ŞANSI ...