TOPRAK ve PAMUK TAHLİL LABORATUARI

TOPRAK ve PAMUK TAHLİL LABORATUARI

Çukobirlik bünyesinde mevcut olan son teknoloji ürünleri olan toprak ve pamuk tahlil cihazları sayesinde kaliteyi daha yakından...

A - PAMUK TAHLİL LABORATUARI

Çukobirlik bünyesinde hizmet veren Pamuk Tahlil Laboratuvarı (HVI laboratuvarı),kurum işletmelerinde elde edilen lif pamukların kalitesini belirleyerek, fiyatlandırmanın buna göre yapılmasını sağlıyor ve satışlardaki muhtemel kayıpları önlüyor.
 
Çukobirlik Pamuk Tahlil Laboratuvarında; lif pamuğun elyaf uzunluğu, renk olgusu, mukavemet ve micronier incelik başta olmak üzere toplam 16 ayrı özelliği belirlenerek kimlik bilgilerine ulaşılıyor ve analizleri en ince ayrıntılarına kadar ortaya konuluyor.

B - TOPRAK TAHLİL LABORATUARI

Modern ve gelişmiş cihazlarla donatılan Çukobirlik Toprak Tahlil Laboratuarı, üretici ortaklarının yanı sıra, Ortak olmayan çiftçilere de tarla hazırlığında yaptığı kaliteli tahlillerle yardımcı olmaktadır.
Konusunda uzman ve deneyimli iki ziraat mühendisinin görev yaptığı Çukobirlik Toprak Tahlil Laboratuarı, üretici ortakların talebi üzerine tarlalarından alınan toprak numunesinin analizini yapmaktadır.

Tahlil sonucunda çiftçiye; ekeceği ürüne göre tarlasında kullanacağı gübrenin cinsi ve miktarı konusunda bilgi veriliyor ve nelere dikkat etmesi gerektiği anlatılıyor. Bunları dikkate alarak ekim yapan çiftçi, birim alandan daha az masrafla daha fazla ve kaliteli ürün elde etme imkânı buluyor.07 Mart 2013, Perşembe
Okunma: 6683
Ekleyen: Sistem Yöneticisi
 
  Diğer Faaliyetler
LABORATUARLAR
ÇUKOBİRLİKSPOR KULÜBÜ