DAHA DİNAMİK BİR ÇUKOBİRLİK

DAHA DİNAMİK BİR ÇUKOBİRLİK

Kurumun ortak üreticilerimize daha dinamik bir yapıda hizmet verebilmesi için başlattığımız çalışmalar, yoğun şekilde devam ediyor.

Çukobirlik’in saygıdeğer ortakları,
 
         Göreve başladığımız günden bu yana sizlere daha iyi hizmet verebilmek, kurumu daha ileriye taşıyabilmek ve daha dinamik bir Çukobirlik yaratabilmek için yönetim kurulumuzla birlikte özveri ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

            Bir süre önce yönetim kurulu olarak sizleri kooperatiflerinizde ziyaret ederek beklentilerinizi dinlemiştik. Şimdi de, Birliğimiz ziraat mühendislerini sizlerle buluşturmaya başladık.  Mühendislerimizin daha aktif şekilde hizmet vermelerinin önünü açtık. Dolayısıyla ziraat mühendislerimiz kooperatiflerimize bağlı köylerde siz değerli ortaklarımızla bir araya gelmeye başladılar. Bu ziyaretler periyoduk olarak devam edecek.

            Uzun süredir böyle bir uygulamanın yapılmadığı Çukobirlik’te bununla şunu hedefliyoruz:

            Kurumu, tarımı ve ortak yapımızı iyi bilen deneyimli ziraat mühendislerimiz bu gezilerde bir yandan siz ortaklarımızı dinleyerek sezon öncesi taleplerinizi, dilek ve temennilerinizi öğrenecek ve bunları bizlere aktaracaklar, bir yandan da  tarımsal yayın konusunda uygulamalı olarak sizlere, tarla başında bilgi vererek daha sağlıklı üretim yapmanıza katkıda bulunacaklardır. 
 
            Çukobirlik yönetimi olarak bizler de sizleri zaman zaman kooperatiflerinizde ziyaret ederek kurumdan beklentileriniz konusunda bilgi ediniyoruz. Buna takviye olarak ziraat mühendislerimiz bundan böyle tarla hazırlığı ve ürün ekim döneminden başlayarak  hasat  sonuna kadar sizlerle buluşacaklar ve  kurumla ilgili sorunlarızı dinleyip bizlere aktaracaklardır. Bu bilgiler ışığında,  karşı karşıya bulunduğunuz sıkıntıları aşmanız için yönetim olarak yapılabilecek her şeyi yapacağız. Bu konuda müsterih olun ve ziraat mühendislerimize dilek ve temennilerinizi gönül rahatlığı ile bildirin.

            Ziraat mühendislerimiz aynı zamanda ürünlerinizi yerinde, yani tarla başında inceleyecek ve sağlıklı üretim için haşere ile mücadele, zirai ilaçlama ve diğer konularda yapılması gerekenleri sizlere bildireceklerdir.

            Mühendislerimizin yıl boyu, dinamik şekilde sizlerle buluşmaları devam edecektir.

            Tabii bir yandan da, yeni sezon öncesinde kooperatiflerimizin eksiklerinin giderilmesi ve siz değerli ortaklarımıza kooperatifçilik hizmetlerinin eksiksiz verilebilmesi amacıyla başlattığımız çalışmalar, kesintisiz sürdürülüyor.

REKOLTE BEYANI
           
            Bu arada, kurumda önceki yıllarda ortalama Haziran ayından itibaren  alınmasına başlanan “Rekolte Beyanı”nı, sizlerden gelen talepler doğrultusunda Nisan ayından itibaren almaya başladık.

            Değerli ortaklarımız,

            Rekolte beyanı bildiğiniz gibi, Çukobirlik’e ürün dökebilmeniz için çok önemli. Mevzuat gereği; rekolte beyanında bulunmayan ortaklarımız, kuruma ürün teslim edemiyor. Bu durumda serbest piyasadaki fiyat hareketleri çiftçi aleyhine geliştiğinde, maalesef onlar için yapabileceğimiz bir şey kalmıyor.

            Ortaklarımızın bu konuda mağdur olmasını asla dilemiyor ve istemiyoruz. Bu nedenle ortak üreticilerimizin rekolte beyanlarını bir an önce bağlı bulundukları kooperatiflere bildirmelerinin kendi menfaatlerine olacağını bir defa daha yinelemek istiyorum.
 
            Rekolte beyanında bulunmak için son tarih 31 Temmuz 2013 ama ortaklarımızın son günlere kalmadan şu sıralar rahat şekilde bildirimde bulunmalarını temenni ediyoruz.
 
            Bereketli, bol kazançlı günler dileğiyle esen kalın…
           

29 Nisan 2013, Pazartesi
Okunma: 11777
Ekleyen: Basın Müşavirliği
 
  Başkanımızın Diğer Mesajları
ÇUKOBİRLİK
ÜLKEMİZDE GDO’YA İHTİYAÇ VAR MI?
ORTAĞIMIZIN YANINDAYIZ
BİRLİKLER VE DİYALOG
PAMUKTAN VAZGEÇEMEYİZ
KOOPERATİFÇİLİĞİN ÖNEMİ