ATB HEYETİ ÇUKOBİRLİK TE

ATB HEYETİ ÇUKOBİRLİK TE

Adana Ticaret Borsası üst düzey heyeti, Çukobirlik’e kutlama ziyaretinde bulunarak göreve seçilen yeni yönetim kuruluna...

ADANA – Adana Ticaret Borsası üst düzey heyeti, Çukobirlik’e kutlama ziyaretinde bulunarak göreve seçilen yeni yönetim kuruluna başarılar diledi. Adana Ticaret Odası (ATB) Meclis Başkanı Şahin Bilgiç, Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Çalışkan ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sabahattin Yumuşak’tan oluşan heyet, Çukobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Seçgin Sakar ve Genel Müdür Ömer Ersinadım’la  görüştü.  Ziyaret esnasında özellikle bölge tarımı ve kütlü pamuk konusunda görüş alış verişinde de bulunuldu.  Pamuğun çiftçiler için olduğu kadar, ülke sanayicisi için de önemli bir tarım bitkisi olduğunu kaydeden ATB heyeti,  stratejik önem taşıyan bu ürünün yeniden hak ettiği değeri bulması için masanın etrafında bulunan tüm yetkililerin üzerine düşeni yapması gerektiğine işaret etti. Bilgiç, Çalışkan ve Yumuşak, Çukobirlik yeni yönetim kurulunun bu konuda üzerine düşeni en iyi şekilde yerine getireceğine ve ortak üreticisine nitelikli hizmet sunacağına inandıklarını ifade ederek, “Sizleri gönülden kutluyor ve başarılar diliyoruz” dediler.
Ziyaret ve başarı temennilerinden dolayı ATB heyetine teşekkür eden Çukobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Seçgin Sakar, üstlendikleri görevin bilincinde olduklarını, kurumun her alanda daha rantabl ve verimli hizmet verebilmesi için çaba harcayacaklarını söyledi. Öncelikle “Şeffaf” ve “Dürüst” bir yönetim anlayışı sergileyeceklerine dikkat çeken Sakar, kurumun; asıl sahipleri olan çiftçilerle bütünleşmesi için de gerekli çalışmaları zaman geçirmeden  başlattıklarını vurguladı. Bölgede öneminden dolayı “Beyaz Altın” diye nitelendirilen pamuğa üreticinin küstürülmemesi ve bunun tedbirlerinin  alınması gerektiğini belirten başkan Seçgin Sakar, “Pamuk ülkemizde ve dünyada hemen her sektörü ilgilendiren önemli bir tarım bitkisi. Son yıllarda fiyatlardaki istikrarsızlık, yürütülen iyi niyetli çabalara ve teşviklere rağmen çiftçinin bu üründen uzaklaşmasına neden oluyor. Birlik olarak bu konuyu enine boyuna masaya yatıracak, ilgili mercilerle yapıcı diyalog içerisinde, meselenin çözümü ve pamuğun hak ettiği değeri bulabilmesi için çalışacağız” diye konuştu.
Basın Bürosu

13 Şubat 2013, Çarşamba
Okunma: 5456
Ekleyen: Basın Müşavirliği
 
  Diğer Haberler
Türkiye Kooperatifler Fuarı 5-6-7-8 Aralık'ta ATO Congresium'da Gerçekleşecek
Beyaz Altın'ın En Büyük Deposu Kuruluyor
Söke Ovası’nda Pamuk Ekimine Yağmur Darbesi
Dış piyasa yorumları (13 Mayıs 2013)
Yeterlilik Derecesi En Yüksek Ürün Buğday
Yeni gelir kaynağı: Portakal çiçeği
ÇOBAN OKULU AÇILACAK
Pamukta Erken Dönem Zararlılarına Dikkat
AYÇİÇEĞİNDE ORABANŞ PARAZİTİ'NE DİKKAT
GAZİPAŞA TARIM FUARI AÇILDI
Nisan yağmurları buğday rekoltesini artıracak
En Karlı, En Ucuz Tarım Yatırımı
Pamuğu Çok Hafife Aldık
2013 YILINDA YAPILACAK TARIMSAL DESTEKLEMELERE İLİŞKİN KARAR AÇIKLANDI
Beyaz Sineğe Karşı Avcı Böcek
Türk Tarımı Uydudan Takip Ediliyor
Tarımsal Mazotta Ötv’nin Kaldırılması Talebi‎
PAMUK, ARTIK ELEKTRONİK ÜRÜN
İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİM SEMİNERİ
Türkiye Tarım’da Avrupa’nın Zirvesinde
Adana’da tasarruflu suyla yüzde 50 verim artışı
Türk Tarımı Ar-Ge ile 2023 yılında 40 Milyar dolar İhracata Ulaşacak
11 Mart 2013 Tarihli Pamuk Piyasa Yorumları
Ayçiçeğinde Orabanş ile Mücadele
ADANA'YA TARIM MÜZESİ
YÖNETİMDEN KOOPERATİF ZİYARETLERİ
BETTER COTTON İÇİN ONAY ALINDI
TÜRK TOHUMCULUĞU YERLİ OLMA YOLUNDA
PAMUKÇUNUN SON ŞANSI ...