BAŞKAN SAKAR, YOL HARİTASINI AÇIKLADI

BAŞKAN SAKAR, YOL HARİTASINI AÇIKLADI

Çukobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Sakar, 24 Ocak 2013’te yapılan olağan genel...

Öncelikle şunu belirteyim ki; genel kurul toplantımız heyecanlı ama büyük bir olgunluk içerisinde, Çukobirlik’in saygıdeğer ortak ve delegelerine yakışır şekilde gerçekleştirildi. Bu da, tüm Birlik camiası gibi bizleri son derece sevindirdi. Bu vesileyle genel kurula katılan, bize oy veren ve vermeyen tüm Birlik delegelerine gönülden teşekkürlerimizi iletiyoruz. Seçim süreci artık geride kaldı. Bizim için şimdi tüm kooperatiflerimiz ve değerli yöneticileri, tüm ortak üreticilerimiz aynı ve eşit mesafededir. Hizmet felsefemizde kayırmacılık yapılmayacağını özellikle belirtmek istiyorum.
Çukobirlik gibi bölge ve ülke tarımına damga vurmuş güzide bir kurumda kesinlikle seçim zaferi sarhoşluğuna girme lüksümüzün olmadığını iyi biliyoruz. Dolayısıyla, özellikle ortak üreticilerimize sunacağımız hizmetlerde çıtayı daha yukarılara taşımak, bu amaçla gereken plan ve projeleri birer birer devreye sokmak için kolları sıvayıp çalışmaya, zaman kaybetmeden başlamış bulunuyoruz. Bölgemiz ve ülke tarımının sorunlarına çözüm üretmek, çiftçimizin meselelerine çare olmak boynumuzun borcudur. Göreve talip olurken, kurumun daha ileriye taşınması ve ortaklarımıza daha nitelikli hizmetler sunmak amacıyla kısa, orta ve uzun vadeli plan ve projelerimizi hazırlamıştık. İnşallah bunları şimdi sırasıyla uygulamaya koyarak bölge ve ülke tarımına katkı sağlamak istiyoruz.
Çukobirlik’te görev süremiz boyunca şeffaf, dürüst, ilkeli ve ortağıyla barışık bir hizmet anlayışını egemen kılacağımızın sözünü veriyoruz. Diyaloga ve ortaklarımızın görüşlerine önem vereceğiz. Sorunlarını, düşüncelerini rahatlıkla ifade edip eleştirilerini dile getirecekleri yapıyı mutlaka oluşturacağız. Bunu çok önemsiyoruz ve mutlaka hayata geçireceğiz. Çünkü; bu kuruluşların gerçek sahipleri ortak üreticileridir. Onlar olmasa, bu kurumların olması da mümkün olmayacaktı. Bu nedenle her çiftçimizin, her ortağımızın düşüncesi önemlidir ve ondan istifade edilmelidir diye düşünüyoruz. Ortaklarımızdan alacağımız destekle tüm güçlüklerin üstesinden rahatlıkla geleceğimize inanıyoruz. Hizmet hedefimizin odağında üretici ortaklarımızın bulunduğunu bir kez daha vurgulamak istiyorum. Ortak üreticilerimiz bundan böyle kendi kuruluşları olan Çukobirlik’e dışarıdan, uzaktan bakmak yerine, rahatlıkla gelip bizlere, tüm yöneticilere sıkıntılarını, dilek ve temennilerini aktarabileceklerdir. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın.
İDARİ KONULAR
Çukobirlik’e bugüne kadar hizmeti dokunan herkese teşekkür ediyoruz. Bu kurumlar kişilerle baki değildir, önemli olan sunulan hizmetlerdir. Görevde olduğumuz süre içerisinde kurumun her kuruşunun hesabını yapacak, tüm imkanların üretici ortak lehine kullanılmasını sağlayacağız. Savurganlığa, yağma ve talana kesinlikle ama kesinlikle fırsat vermeyeceğiz. Çukobirlik’in her kuruşunu, yine Çukobirlik için ve düzgün şekilde kullanacağız.
Bu anlayışımızın bir parçası olarak daha önce asgari ücretin dört katı olan yönetim ve denetim kurulu huzur haklarını, genel kurula sunduğumuz ve kabul edilen teklif ile yaklaşık ¾ oranında düşürerek ayda 1.000 Tl’ye indirdik. Genel Müdür’ün 10 bin Tl’yi aşan maaşını 4 bin Tl’ye düşürdük, huzur hakkı ile birlikte 5 bin Tl’yi geçmemesini karara bağladık. Böylece tasarrufa önce kendimizden ve idari kadronun tepesinden başladık.
Çukobirlik’te bundan böyle üst düzey yöneticilerin otel ve yemek faturaları kurum tarafından ödenmeyecek, masraflar; yapanlar tarafından karşılanacaktır.
Genel Müdürlüğe, kurumda daha önce üst düzey görevde bulunmuş, yapıyı iyi bilen, çiftçilerle sağlıklı diyalog kurabilen, plan ve projeleri rahatlıkla hayata geçirebilen, ilkeli ve dürüst bir arkadaşımızı getirdik. Yürütme birimlerinin başına kurum içerisinden çalışkan, dinamik, uyumlu ve katkı sağlayacak arkadaşlar atadık.
Çukobirlik’te, Birlik Yönetim Kurulu’nun kurum ve çiftçi lehine alacağı kararları titizlikle uygulayacak bir yapıyı zaman geçirmeden oluşturduk.
Ürün hasat ve alım dönemlerinde oluşturacağımız ekiple iç ve dış piyasaları sürekli takip edecek, çiftçilerimizi bilgilendirecek ve ürünlerini borsa değerleri üzerinden alarak alın terlerini koruyacağız. Zirai ilaç, tohum, gübre gibi emtiaları kaliteli ve uygun şartlarda temin edip dağıtımını sağlayacağız.
Hedefimiz; başta ortak üreticilerimiz olmak üzere tüm Çukobirlik camiasına nitelikli hizmet sunmak. Çok şükür bu birikim ve altyapıya sahip olduğumuzu düşünüyoruz. Allah’ın izniyle bize inananların güvenine layık olacağımıza, bu işin üstesinden rahatlıkla geleceğimize inanıyoruz.
Bu duygu ve düşüncelerle tüm üretici ortaklarımızı ve çiftçilerimizi gönülden selamlar, başarılar dilerim.
 
 

31 Ocak 2013, Perşembe
Okunma: 5443
Ekleyen: Basın Müşavirliği
 
  Diğer Haberler
Türkiye Kooperatifler Fuarı 5-6-7-8 Aralık'ta ATO Congresium'da Gerçekleşecek
Beyaz Altın'ın En Büyük Deposu Kuruluyor
Söke Ovası’nda Pamuk Ekimine Yağmur Darbesi
Dış piyasa yorumları (13 Mayıs 2013)
Yeterlilik Derecesi En Yüksek Ürün Buğday
Yeni gelir kaynağı: Portakal çiçeği
ÇOBAN OKULU AÇILACAK
Pamukta Erken Dönem Zararlılarına Dikkat
AYÇİÇEĞİNDE ORABANŞ PARAZİTİ'NE DİKKAT
GAZİPAŞA TARIM FUARI AÇILDI
Nisan yağmurları buğday rekoltesini artıracak
En Karlı, En Ucuz Tarım Yatırımı
Pamuğu Çok Hafife Aldık
2013 YILINDA YAPILACAK TARIMSAL DESTEKLEMELERE İLİŞKİN KARAR AÇIKLANDI
Beyaz Sineğe Karşı Avcı Böcek
Türk Tarımı Uydudan Takip Ediliyor
Tarımsal Mazotta Ötv’nin Kaldırılması Talebi‎
PAMUK, ARTIK ELEKTRONİK ÜRÜN
İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİM SEMİNERİ
Türkiye Tarım’da Avrupa’nın Zirvesinde
Adana’da tasarruflu suyla yüzde 50 verim artışı
Türk Tarımı Ar-Ge ile 2023 yılında 40 Milyar dolar İhracata Ulaşacak
11 Mart 2013 Tarihli Pamuk Piyasa Yorumları
Ayçiçeğinde Orabanş ile Mücadele
ADANA'YA TARIM MÜZESİ
YÖNETİMDEN KOOPERATİF ZİYARETLERİ
BETTER COTTON İÇİN ONAY ALINDI
ATB HEYETİ ÇUKOBİRLİK TE
TÜRK TOHUMCULUĞU YERLİ OLMA YOLUNDA
PAMUKÇUNUN SON ŞANSI ...
 

Başkandan


Ali TECİRLİ

Yönetim Kurulu Başkanı


ÇUKOBİRLİK

Devamı 

Haberlerimiz

BilgilendirmeZirai Tahmin Raporu

Yararlı Linkler

Kurlar